


Australia Południowa z Extreme Ways
Wycieczka do Australii Południowej czyli na sam kraniec cywilizacji. Z wybrzeża Oceanu Południowego ptaki latają tylko na Antarktydę… Ekstremalne drogi południa poprowadzą nas przez cały stan South Australia. Od zielonych wzgórz jego stolicy – Adelajdy (Adelaide SA), przez wielkie farmy Interioru (Mount Ive Station). Przez przepiękne prerie Półwyspu Eyre (Eyre Peninsula) i jego najsłynniejsze tajemnicze miejsca…
tel. +48 600 398 255
tel. +48 609 025 732
biuro@extreme-ways.eu
Dzień 1-2
PODRÓŻ DO AUSTRALII
Rozpoczynamy naszą przygodę! Zbiórka na lotnisku im. Fr. Chopina w Warszawie, min. 2 godziny przed odlotem. Wylot do Adelaidy (stolica Australii Południowej). Lot z międzylądowaniem (najczęściej Dubaj, Doha, Singapur). Przylot na Adelaide Airport, transfer do hotelu, nocleg i odpoczynek.
Dzień 3
DZIEŃ DOBRY ADELAJDO!
Dzień aklimatyzacyjny. Do wyboru chillout lub / i zwiedzanie stolicy South Australia oraz jej okolic. W programie m.in:
- spacer po przepięknej plaży z możliwą kąpielą w Oceanie Indyjskim (Zatoka Św. Wincentego);
- podziwianie panoramy miasta i okolic z Mount Lofty Ranges, najwyższego szczytu Adelaide Hills (710 m npm.);
- pobyt w m.in. miasteczku Hahndorf, założonym przez pierwszych niemieckich kolonizatorów w Australii.
Nocleg w hotelu.
Dzień 4-7
MOUNT IVE STATION
Przejazd do Mount Ive Station. Jest to rozległa farma agroturystyczna – zwana w skrócie Stacją – bardzo popularna wśród Australijczyków i turystów z całego świata, także wśród gwiazd filmu i celebrytów. Tam mamy zaplanowany czterodniowy pobyt, zakwaterowanie, odpoczynek i miejscowe atrakcje. W programie m.in.:
- pobyt nad unikalnym w skali światowej słonym jeziorem Lake Gairdener – jest to jedna z największych atrakcji Australii Południowej. Podczas australijskiego lata najczęściej nie ma w nim wody. W poprzednich latach w marcu, na suchym dnie jeziora (pokrywa solna), organizowane były światowe zawody w biciu rekordów prędkości rożnymi pojazdami;
- strzyżenie owiec (w zależności od wyboru terminu wycieczki, można uczestniczyć w akcji spędu i strzyżenia tysięcy sztuk owiec, która to atrakcja przyciąga co roku rzesze turystów z całej Australii);
- surwiwalowa gra terenowa, organizowana przez naszą ekipę. Pokażemy Wam, jak przetrwać w trudnym terenie na australijskiej prerii i w buszu. Można będzie podziwiać niezwykłe widoki aż po horyzont, wchodząc na lokalne wzgórza, w tym najwyższy szczyt Mount Ive, od którego nazwę wzięła cała Stacja. Nocleg przewidziany jest pod gwiazdami;
- zwiedzanie sąsiadującego z farmą Parku Narodowego Gawler Ranges National Park;
- organizowane specjalnie dla nas barbecue, podczas których można degustować lokalne przysmaki mięsne i wegetariańskie;
- dla chętnych: skok ze spadochronem w tandemie (w przygotowaniu);
Noclegi w Mount Ive Station są dostępne w wersjach:
- nowoczesne kilkuosobowe kontenery, wyposażone w odpowiednie wygody: kuchnia, łazienka z wc i prysznicem, salonik z TV, oddzielne sypialnie, oraz przestrzeń do rekreacji przed budynkiem wyposażona we własny grill;
- stylowe kilkuosobowe bungalowy – są to oryginalne stare budynki (część pochodzi z XIX wieku) zaadaptowane na potrzeby turystów; niektóre posiadają własną łazienkę, kuchnia wspólna; ogródek;
- część motelowa, pokoje 1- i kilku-osobowe, ze wspólną kuchnią, łazienką oraz częścią rekreacyjną.
Na terenie Stacji, przy recepcji, dostępny jest bar oraz mały sklep.
Organizacja przestrzeni w części głównej farmy oddaje klimat pierwszych kolonizatorów. Budynek główny pochodzi z XIX wieku i został postawiony przez pierwszego właściciela tego terenu.
Obecni właściciele farmy to m.in. potomkowie słynnego Neda Kelly – wyjętego spod prawa australijskiego Janosika czy Robin Hooda, bohatera m.in. filmu „Ned Kelly” z Heathem Ledgerem w roli głównej.
Pobyt w Mount Ive to wyjątkowe doświadczenie samo w sobie. Na wyciągnięcie ręki (lub aparatu) mamy stada emu, wszędobylskie kangury (kilka gatunków), podstępne wombaty oraz rzesze ptactwa, w tym papugi.
Oryginalne zabytkowe budynki oraz sprzęty i wyposażenie przeniosą nas w klimat i historię pierwszych kolonizatorów.
Bezchmurne letnie noce, gdy gasną światła, to feeria gwiazd na Drodze Mlecznej – widocznej tak wyraźnie tylko tam, w Interiorze Australii, w powietrzu czystym i pachnącym, bez industrialnych zanieczyszczeń.
Dzień 8
WITAMY W ELLISTON
Przejazd do nadmorskiego kameralnego miasteczka Elliston nad zatoką Waterloo Bay, będącego jednym z najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych mieszkańców Półwyspu Eyre. Tu mamy zakwaterowanie i odpoczynek, by poczuć się przez chwilę typowym mieszkańcem małych australijskich społeczności miejskich.
Miasteczko liczy ok. 300 osób. Posiada jeden pub, jeden sklep, małą piekarnię-kawiarnię, aptekę i pocztę, a na lokalnym posterunku nad bezpieczeństwem czuwa jeden policjant (i jego pies o groźnym imieniu Bruce). W mieście działa drużyna futbolu australijskiego pod dumną nazwą Elliston Rousters (Koguty z Elliston), złożona z usportowionych lokalsów. Amatorzy mniej kontaktowego sportu mają do dyspozycji klub golfowy a ci, którzy kochają wodę – surfing.
Miasteczko posiada rozbudowaną infrastrukturę turystyczną. W pakiecie są także zapierające dech w piersiach krajobrazy, częste obserwacje lwów morskich, delfinów i południowych wielorybów prawych (w zimie). Do tego koniecznie pyszna kawa i wybór pastries w lokalnej Bakery, a dla chętnych na fish&chips, znajdzie się wersja z filetem z rekina lub owocami morza, jeśli udacie się do pubu.
Ryby są na wyciągnięcie ręki, wystarczy wejść do oceanu po kolana i zarzucić wędkę. Nie wierzycie? Zapraszamy do Elliston!
Dzień 9
TALIA CAVES
W ramach kilkudniowego chilloutu oferujemy eksplorowanie najpiękniejszych zakątków zachodniego wybrzeża Półwyspu Eyre. Czekają na nas przepiękne wysokie klify, bezludne plaże, miejsca nawiązujące do historii pierwszych osadników i (zamieszkujących niegdyś te tereny) plemion aborygeńskich. Największa atrakcja okolic to wycieczka wzdłuż wybrzęża do Talia Caves.
The Tub
Najpierw słynny The Tub – duży krater w klifie, posiadający tunel łączący go z morzem. Ma od 10 do 30 metrów głębokości i 50 metrów średnicy, a jego podstawę stanowi granit. Można zejść do krateru – to atrakcja dla amatorów wrażeń. Za The Tub znajduje się dramatyczna ściana klifu, z której roztaczają się widoki na południe, wzdłuż bezludnej Talia Beach. A potem dojedziemy do The Woolshed.
The Woolshed
To duża pieczara wyrzeźbiona przez działanie fal w granitowym klifie. Schodzimy z klifu na nadwodne skały, aby obejrzeć jaskinię z jej sufitem o strukturze plastra miodu. Następnie idziemy na kameralną, ukrytą całkowicie w klifach skalnych Talia Beach – plażę niezwykłej urody.
W zależności od chęci uczestników, wycieczka ta może mieć bardziej lub mniej intensywny charakter.
Dzień 10-11
WYPRAWA Z JONNIEM
Kolejny dzień w Elliston przyniesie nam „wyprawę z Jonniem”. To jeden z mieszkańców Elliston, który zaprasza nas na swoją łódź i wyprawę na ryby. Jonnie, jeden z bohaterów Abalone Wars (popularnej serii produkcji Discovery Channel), to doświadczony rybak oraz poławiacz abalone – morskiego ślimaka będącego przysmakiem na stołach dalekiego wschodu. Jonnie lubi się zakładać z niedowiarkami, iż z jego łodzi złowi się dużą rybę w 20 sekund po zarzuceniu wędki. Czasem przegrywa, bo ryba jest dopiero po minucie. Przekonamy się osobiście, jak będzie tym razem.
W programie dnia z Jonniem:
- Łowienie ryb z łodzi
- Obserwacje fok morskich
- Biwak z ucztą rybną na wyspie Johnego
- Nocleg na wyspie Johnego.
- Powrót do Elliston następnego dnia z resztą złowionych ryb
- Kolacja z rybami
Dzień 12-13
PORT LINCOLN FOKI I REKINY
Port Lincoln – główne miasto Półwyspu Eyre, „stolica australijskich owoców morza” z lokalnym lotniskiem i wieloma atrakcjami turystycznymi w ofercie.
Atrakcje 1 dnia:
Snurkowanie z fokami
Muzeum starych łodzi lub wizyta w zakładzie Western Abalone (w zależności od dostępności)
Dla chętnych: zwiedzanie miasta i zakupy.
Wieczorny chillout na promenadzie nadmorskiej.
Dzień 2:
Wczesnym rankiem wypłynięcie łodzią na ocean, by stanąć oko w oko z żarłaczem białym. Gdy już rekiny zbliżą się do łodzi, schodzimy pod wodę w kilkuosobowych grupach. Jesteśmy bezpieczni, w profesjonalnej klatce dla nurków. Możemy podziwiać te niezwykłe ryby i fotografować je z bliskiej odległości.
Po zakończeniu wyprawy, wieczorem powrót do Elliston.
Dzień 14
VENUS BAY
Wyjazd do Venus Bay, najpopularniejszego wśród Australijczyków miejsca turystycznego Półwyspu Eyre. W planie dnia opalanie, pływanie, łowienie ryb, których tutaj jest zatrzęsienie…
Dzień 15-16
ELLISTON I OKOLICE
Zwiedzanie Elliston i pobliskiej typowej australijskiej farmy. Wieczorny biwak z noclegiem pod gwiazdami i barbecue na bazie lokalnych produktów. Alternatywnie: Dzień na ocenie z nurkowaniem i połowami lokalnych owoców morza (homary, abalone itp.).
Dzień 18
OSTATNI WYPOCZYNEK
Wypoczynek i przygotowanie do wyjazdu.
Dzień 19-20
Powrót do kraju.













Legenda:
Podróżny – każda osoba dorosła i małoletnia objęta biletem podróżnym.
Organizator – organizatorem wycieczek ze strony www.extreme-ways.eu jest Andrzej Koselski Adrena Team. Kontakt do Organizatora podany na końcu tego dokumentu oraz na stronie www.extreme-ways.eu
Opiekun grupy – osoba z firmy Adrena Team pilotująca wycieczkę od momentu jej wykupienia przez Podróżnego do powrotu do Polski. Kontakt do Opiekuna zostanie przekazany w informacjach na temat podróży przesłanych przez Organizatora.
Umowa – dokument Umowy o świadczenie usługi turystycznej przesyłany przez Organizatora drogą elektroniczną Podróżnemu po zakupie wycieczki oraz po zaakceptowaniu w procesie jej zakupu oświadczenia „Akceptuję treść umowy oraz jej przesłanie w formie elektronicznej”.
I. PRZEPISY WJAZDOWE, WIZOWE, SANITARNE
- Każdy Podróżny musi się zapoznać z przepisami wjazdowymi, wizowymi, sanitarnymi kraju, do którego się udaje. Z informacjami dotyczącymi tych przepisów można zapoznać się na stronach www Ministerstwa Spraw Zagranicznych, podajemy link: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla- podrozujacych
- Każdy Podróżny (w tym dzieci w każdym wieku) musi posiadać ważny dokument tożsamości. Wyjeżdżając do Afryki i Australii obowiązującym dokumentem tożsamości jest ważny paszport. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do Polski. Jeśli jego ważność wygasa w trakcie podróży, jest nieważny. Paszport musi zawierać puste strony, aby było możliwe wystawienie wizy lub innych oznaczeń przy wjeździe / wyjeździe do danego kraju.
- Podróżny jest odpowiedzialny za posiadanie wszelkich dokumentów wymaganych do odbycia podróży, w tym niewymienionych powyżej (np. Certyfikat szczepienia lub potwierdzenie negatywnego wyniku testu Covid-19 itp.).
- Organizator nie ponosi odpowiedzialności wobec Podróżnych, którzy nie zostali dopuszczeni do podróży z powodu okoliczności niezależnych od Organizatora.
- Organizator nie ponosi odpowiedzialności za to, że Podróżny nie wykupił lub nie otrzymał wizy, ani za decyzje organów kontroli granicznej, urzędów migracyjnych, dostawców usług, obsługi naziemnej samolotów lub urzędników portów lotniczych dotyczące Podróżnego oraz za ewentualne szkody, które nastąpiły z powyższych powodów.
- W czasie pobytu Organizator zaleca:
- śledzenie informacji zamieszczonych na stronie www MSZ, w dziale Informacje konsularne. Podajemy link: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla- podrozujacych;
- śledzenie informacji na stronie www Głównego Inspektoratu Sanitarnego, dotyczących aktualnych zagrożeń́, wymaganych szczepień́ ochronnych lub profilaktyki antymalarycznej. Podajemy linki tutaj: szczepienia dla podróżujących oraz koronawirus
- Organizator zaleca przed podróżą:
- Pobranie na telefon komórkowy aplikacji mobilnej „Polak za granicą”.
- Zgłoszenie swojej podroży w systemie „Odyseusz” MSZ: Podajemy link tutaj: Odyseusz
Dzięki tym krokom w przypadku wystąpienia nadzwyczajnych okoliczności podczas podróży, MSZ będzie mogło się z Państwem skontaktować.
II. UBEZPIECZENIA
- Zgodnie z ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych Organizator wycieczki ma obowiązek zagwarantować Podróżnym opiekę ubezpieczeniową podczas wyjazdu za granicę. Pakiet ubezpieczenia podstawowego pokrywającego koszty leczenia oraz transportu do wysokości xxx EUR oraz NNW do wys. xxx EUR oferujemy Państwu przy wykupie wycieczki w bardzo korzystnej cenie.
- Pakiet podstawowy nie zawiera: dodatkowych kosztów leczenia, dodatkowych kosztów związanych z problemami z bagażem, kosztów rezygnacji z podróży lub jej przerwania itp. Dlatego przy zakupie naszej wycieczki Organizator rekomenduje wykupienie na swojej stronie rozszerzenia ubezpieczenia o dodatkowe ryzyka. Polecamy uwadze Podróżnych kompleksowy pakiet ubezpieczeń, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji oraz ubezpieczenie obejmujące choroby przewlekłe. W razie, gdyby podczas urlopu Podróżni potrzebowali skorzystać z pomocy lekarskiej, prosimy o skontaktowanie się z Opiekunem wycieczki a następnie bezpośrednio z ubezpieczycielem, u którego zostało wykupione ubezpieczenie.
- Jeśli wycieczka odbywa się w granicach Unii Europejskiej lub w krajach EFTA, Organizator zaleca wyrobienie i posiadanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Potwierdza ona prawo do bezpłatnego leczenia w powyższych krajach.
III. DOKUMENTY PODRÓŻY I GODZINY LOTÓW
- Dokumenty podróży: vouchery, bilety lotnicze, certyfikat ubezpieczeniowy oraz informacje o planowanym czasie wylotu, będą przesłane Podróżnym przez Organizatora drogą elektroniczną najwcześniej 7 dni przed wylotem (pod warunkiem, że wycieczka została opłacona w całości).
- Godziny odlotów mogą się zmienić nawet na 24 h przed planowanym terminem wyjazdu, dlatego Organizator zaleca zapoznawanie się na bieżąco ze wszystkimi informacjami przesyłanymi przez niego Podróżnym drogą mailową aż do dnia wylotu.
- Informacje o locie powrotnym zostaną przekazane przez Opiekuna grupy w miejscu docelowym wycieczki na kilka dni przed wyjazdem.
- Godziny innych przelotów, jeśli takie są określone w umowie o świadczenie usług turystycznych i dokumentach podróży mogą ulegać zmianie.
- W przypadku wystąpienia nieuniknionych lub nadzwyczajnych okoliczności, godziny określone w Umowie oraz na bilecie mogą ulegać zmianie.
IV. SPOTKANIE NA LOTNISKU I ODPRAWA
- Po przebyciu na lotnisko Podróżny jest zobowiązany do zgłoszenia się do Opiekuna grupy. Opiekun grupy oczekuje na Podróżnych przy stanowiskach odprawy. Posiada na / przy sobie oznaczenia EXTREME WAYS.
- Odprawa odbywa się na lotnisku i zaczyna się 2 h przed planowanym wylotem. Organizator zaleca Podróżnym stawienie się na lotnisku odpowiednio wcześnie, aby móc dokonać odprawy i dopełnić formalności związanych z kontrolą graniczną / celną.
- Karty pokładowe Podróżni otrzymują przy odprawie na lotnisku.
- Organizator nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienie się Podróżnego na lot.
- Przewoźnik lotniczy ma prawo odmówić wejścia na pokład pasażerowi, jeżeli jego stan psychiczny lub fizyczny, w tym spowodowany użyciem alkoholu lub narkotyków, może stanowić zagrożenie dla niego samego, innych pasażerów, załogi, bezpieczeństwa lotu lub z innego powodu określonego w przepisach przewoźnika.
- W przypadku wystąpienia sytuacji wymienionych w punktach 4.3 i 4.4 Podróżnemu nie przysługuje zwrot pieniędzy za wycieczkę ani żadne odszkodowanie ze strony Organizatora.
V. PRZELOT
- Organizator zaleca przybycie na lotnisko najpóźniej na 2 godziny przed odlotem (w zależności od obsługującej przelot linii lotniczej).
- Dni przyjazdu i odjazdu uważane są za dni podróży, a nie za rzeczywiste dni wycieczki.
- Ze strony linii lotniczych może dojść do zmiany rozkładów lotów a nawet portu lotniczego. Odlot może nastąpić w nocy, a powrót wcześnie rano. Opóźnienia wylotów i zmiany godzin przelotów rejsowych/czarterowych mają miejsce szczególnie w okresach wzmożonego ruchu turystycznego i najczęściej wynikają z warunków atmosferycznych lub innych niezależnych zakłóceń.
VI. DZIECI I MŁODZIEŻ
- Organizator nie sprzedaje udziału w wycieczkach dzieciom poniżej 15 roku życia ze względu na charakter i program tych wycieczek.
- Wiążący jest wiek dziecka w dniu zakończenia podróży, dlatego też Organizator prosi o podawanie dokładnych dat urodzenia dzieci / młodzieży w czasie podpisywania umowy, tak by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji na miejscu.
- Dziecko / młodzież podczas wycieczki pozostaje pod ścisłą kontrolą rodziców lub opiekunów. Organizator zaleca rodzicom / opiekunom niewydawanie zgody podczas trwania wycieczki na:
- samodzielne oddalanie się dziecka / młodzieży od miejsca przebywania całej grupy,
- podejmowanie aktywności wycieczkowych bez towarzyszenia mu przez rodzica lub opiekuna.
VII. BAGAŻ
- Limity bagażu podane są każdorazowo na dokumentach podróży.
- Łączenie bagażu nie jest możliwe.
- W razie przekroczenia wagi, linie lotnicze naliczają opłatę za dodatkową sztukę bagażu.
- Bagaż niestandardowy (sprzęt do nurkowania, narty, sprzęt sportowy itp.) może podlegać dodatkowej opłacie przewozowej (nie wlicza się do limitu bagażu bezpłatnego).
- Ze względu na bezpieczeństwo lotu i ochronę lotnictwa nie wolno przewozić: materiałów wybuchowych, amunicji, fajerwerków oraz nabojów amunicyjnych; gazów sprężonych (schłodzonych, łatwopalnych, niepalnych i toksycznych), tj. butanu, propanu, gazu kempingowego, tlenu, ciekłego azotu i butli scuba; substancji żrących: kwasów, zasad, rtęci i płynnych baterii elektrolitowych; łatwopalnych płynów i przedmiotów, jak: zapalniczki, zapałki, farby, rozpuszczalniki, zapalniki; materiałów radioaktywnych; urządzeń z wbudowanymi alarmami; utleniaczy: proszek wybielający i nadtlenek; trucizn i substancji zakaźnych: insektycydy, herbicydy i substancje zawierające żywe wirusy; innych niebezpiecznych towarów: substancje namagnetyzowane, szkodliwe lub drażniące.
- W bagażu rejestrowanym nie wolno przewozić także przedmiotów łatwo psujących się. Ze względu na ryzyko utraty lub uszkodzenia nie zaleca się przewożenia takich przedmiotów jak: pieniądze, klucze, lekarstwa, dokumenty medyczne, okulary, przedmioty delikatne, aparaty fotograficzne, kamery wideo oraz inne wartościowe urządzenia i akcesoria elektroniczne lub techniczne oraz: biżuterii, kamieni szlachetnych, metali szlachetnych, instrumentów, papierów wartościowych, wartościowych dzieł sztuki lub ich dokumentów, dokumentów handlowych, paszportów lub innych dokumentów tożsamości. Niezastosowanie się do tych zaleceń oraz przewóz zepsutych lub uszkodzonych przedmiotów, elektroniki lub rzeczy osobistych w bagażu rejestrowanym może zostać uznane za zaniedbanie z Twojej strony w stosunku do wymagań linii lotniczych.
- Organizator zaleca się z dokładnymi i wyczerpującymi informacjami dotyczącymi przedmiotów, których przewóz w bagażu rejestrowanym jest zabroniony. Podajemy link tutaj: Bezpieczny bagaż
- Organizator nie dopuszcza wykupienia wycieczki przez Podróżnego wraz ze zwierzętami.
- Co zrobić, jeśli Twój bagaż zostanie dostarczony z opóźnieniem lub został zgubiony?
- Podróżny musi niezwłocznie i na piśmie poinformować przewoźnika lotniczego oraz Organizatora o opóźnieniu.
- Nastepnie postępować zgodnie z procedurami podanymi przez przewoźnika lotniczego.
- Linie lotnicze mają określony limit odpowiedzialności za opóźnienie, uszkodzenie lub utratę bagażu. Z reguły nie ponoszą odpowiedzialności za straty poniesione w wyniku opóźnienia, jeśli udowodni, że ona i jej pracownicy oraz agenci podjęli wszelkie rozsądne, dostępne kroki, aby zapobiec opóźnieniu, lub że nie byli w stanie podjąć takich kroków.
- Jakie podstawowe artykuły pierwszej potrzeby Podróżny może kupić w przypadku zagubienia/opóźnienia w dostarczeniu bagażu? Jak ustala się wartość zagubionego bagażu?
W przypadku zagubienia lub opóźnienia bagażu pasażer ma prawo do zakupu podstawowych rzeczy potrzebnych podczas podróży tzw. artykuły pierwszej potrzeby. Nie ma określonej listy towarów, które pasażer może kupić. Mogą to być artykuły higieny osobistej, ubrania potrzebne ze względu na ważne spotkanie, odzież outdoorowa i wiele innych. Pasażer nie powinien nadużywać swojego prawa do zakupu artykułów pierwszej potrzeby, ponieważ będzie musiał uzasadnić potrzebę zakupu przedmiotów, żeby otrzymać odszkodowanie za wyrządzoną szkodę. Aby otrzymać rekompensatę za zakup przedmiotów, należy zachować dokument zakupu przedmiotów (paragon). W miarę możliwości pasażer powinien również przechowywać paragony za zakup przedmiotów przewożonych w bagażu. Ułatwi to liniom lotniczym ocenę i wyliczenie kwoty odszkodowania. W przypadku braku możliwości ustalenia wartości przedmiotów znajdujących się w bagażu, linie lotnicze przewidziały w swoich regulaminach możliwość odszkodowania na podstawie wagi bagażu, czyli określonej kwoty za każdy kilogram bagażu. Kwota ta jest różna dla każdej linii lotniczej.
VIII. TRANSFER Z LOTNISKA I NA LOTNISKO
Organizator zapewnia Podróżnym transfer grupowy do hotelu / pensjonatu w dniu przylotu i z powrotem na lotnisko w dniu odlotu. Czas trwania transferu zależy od odległości pomiędzy lotniskiem a miejscem noclegu, liczby przystanków po drodze, warunków drogowych oraz losowych.
XIX. HOTELE I PENSJONATY – KATEGORIE I STANDARD
- Nie ma jednolitego systemu klasyfikacji hoteli. Hotele podzielone są na kategorie przez władze międzynarodowe, krajowe lub lokalne, komisje turystyczne lub inne organy. Dlatego standardy hoteli różnią się w zależności od kraju wycieczki.
- Kategoria hotelu podana przez Organizatora jest kategorią lokalną. Należy pamiętać, że Organizator podając informacje o lokalnej kategorii hotelu kieruje się wyłącznie klasyfikacją hoteli, którą podaje administracja hotelu w tzw. fact sheets.
- W przypadku braku oficjalnej kategorii hotelu lub standardu określonego w innej niż przyjęta międzynarodowo 5-stopniowa skala, Organizator stosuje i uwzględnia w opisie swoją subiektywną ocenę obiektu w 5-stopniowej skali, biorąc pod uwagę standard, położenie oraz dostępne usługi.
- Jeśli nocleg przypadnie w lokalnym pensjonacie lub nawet w lokalnym domu prywatnym, Organizator zapewnia, iż dołożył wszelkich starań, by zapewnić Podróżnym nocleg najlepszy możliwy w danym miejscu i czasie. Jednak należy pamiętać, że bywają to lokale bez lokalnych czy krajowych oznaczeń standardu.
X. ZAMELDOWANIE, WYMELDOWANIE, POBYT W HOTELU I / LUB W PENSJONACIE
- Organizator odpowiada za ostateczny wybór miejsc noclegów dla grupy.
- Organizacja zameldowania, wymeldowania i pobytu w hotelu / pensjonacie jest po stronie Organizatora. Wszystkie informacje wokół organizacji noclegu na miejscu przekazuje Podróżnym Opiekun grupy.
- Doby hotelowe zależą od hotelu i w razie potrzeby pozostania krócej lub dłużej w danym miejscu noclegu Podróżny zobowiązany jest najpierw powiadomić Opiekuna grupy a następnie recepcję. W związku z tym mogą zostać naliczone opłaty przez hotel / pensjonat a także Organizatora (jeśli wiąże się to z dodatkowymi kosztami po jego stronie).
- Pokoje dla Podróżnych przydzielane są według uznania administracji hotelu lub właścicieli miejsca noclegu. W przypadku określonego rodzaju pokoju (jeśli jest dostępny), na przykład z widokiem na morze, zwykle obowiązuje dodatkowa opłata. Różne typy pokoi mają różne ceny, dlatego przy zakupie podróży warto wziąć pod uwagę konkretny pokój (wskazany w opisie hotelu).
- Szczególne życzenia, Podróżnego takie jak: zakwaterowanie na określonym piętrze lub w określonym budynku hotelowym, są możliwe tylko w miarę dostępności w danym miejscu noclegowym.
- Organizator rozmieszcza Podróżnych z reguły z pokojach dwu- lub trzyosobowych.
- Cena za pokój jednoosobowy może być wyższa niż cena za pokój dwuosobowy w przeliczeniu na osobę. Pokoje jednoosobowe mogą być mniejsze niż standardowe pokoje dwuosobowe. Podróżny, który zapłacił za pokój jednoosobowy może zostać zakwaterowany w pokoju dwuosobowym, ale inne osoby nie będą w tym pokoju zakwaterowane.
- Należy pamiętać, że zdjęcia hotelu / pensjonatu na stronie internetowej są poglądowe, więc kolor, umeblowanie i układ pokoju oraz rzeczywisty stan pokoju mogą się różnić.
- Funkcjonowanie klimatyzacji w wielu hotelach / pensjonatach uwarunkowane jest pogodą. Decyzję o włączeniu lub wyłączeniu klimatyzacji podejmuje najczęściej administracja lokalu.
XI. SEJF I PRZECHOWYWANIE PIENIĘDZY
- Organizator zaleca przechowywanie pieniędzy oraz innych cennych przedmiotów w sejfie hotelowym. W niektórych hotelach / pensjonatach są za to naliczane dodatkowe opłaty, które ponosi Podróżny.
- Organizator nie odpowiada za przedmioty pozostawione w sejfie.
- Organizator zwraca uwagę, że gotówka pozostawiona w pokoju (np. na łóżku lub na stole), może być uznana przez personel hotelu / pensjonatu za napiwek.
XII. WYŻYWIENIE
- Podróżni powinni nastawić się na kuchnię typową dla kraju wycieczki lub kuchnię międzynarodową.
- Prosimy o zwrócenie uwagi na lokalne przepisy związane z korzystaniem z miejsc publicznych takich jak restauracje, bary, kawiarnie (np. zakaz palenia tytoniu, noszenie swobodnego stroju).
XIII. WODA
- Woda w kranie będzie innej jakości niż polska. W krajach afrykańskich Organizator nie zaleca spożywania wody z kranu i sugeruje spożywanie wody butelkowanej. W Australii woda z kranu może – ale nie musi – być zdatna do picia, dlatego Organizator zaleca także ostrożność w tym zakresie.
- Dostępność ciepłej wody (w kranie, w prysznicu) może być zależna od liczby osób, która w danym momencie z niej korzysta.
- Woda może być podgrzewana bateriami słonecznymi, dlatego jej temperatura bywa uzależniona od aktualnego nasłonecznienia terenu.
XIV. WYCIECZKI NA MIEJSCU
- Wycieczki na miejscu są prowadzone w języku polskim, jeśli są zaprojektowane przez Organizatora i realizowane przez Opiekuna grupy lub innego przedstawiciela Adrena Team. Część wycieczek może odbywać się w języku obcym.
- Przed wyjazdem Podróżni otrzymują od Organizatora dokładny plan wycieczek na miejscu, z zastrzeżeniem jednak, że niektóre jego elementy mogą być przesunięte w czasie, miejscu realizacji lub zamienione na alternatywne propozycje. Wynika to najczęściej z nieprzewidywalnych warunków pogodowych, problemów lokalnych społeczności, nagłych wypadków społeczno-politycznych w danym kraju, co stanowi przyczyny zmian niezależne od Organizatora.
- Organizator zapewnia wyżywienie podczas lokalnych wycieczek. Hotele nie mają obowiązku przygotowywania suchego prowiantu na drogę oraz mogą pobierać za to dodatkową opłatę.
- Organizator nie ponosi odpowiedzialności za atrakcje zorganizowane na miejscu przez podmioty zewnętrzne, a nie będące elementem planu całej wycieczki, w których Podróżny chciałby wziąć udział ponadprogramowo.
XV. WIZY I DODATKOWE PRZEPISY
Australia – wjazd na podstawie ważnego paszportu (co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu). Wizy dla obywateli UE są bezpłatne.
XVI. WAŻNE KONTAKTY
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Australii:
7 Turrana Street, Yarralumla ACT 2600 Australia
Tel: (+61-2) 6272 1000 Fax: (+61-2) 6273 3184
E-mail: canberra.amb.sekretariat@msz.gov.pl
Więcej kontaktów i informacji: Ambasada Konsulat w Sydney
XVII. KONTAKT Z ORGANIZATOREM
Andrzej Koselski Adrena Team
tel. +48 600 398 255
e-mail: biuro@adrenateam.pl
www.extreme-ways.eu -> formularz kontaktowy
WhatsApp: +48 600 398 255
Messenger FB: Extreme Ways. Trips & live experience -> Wyślij wiadomość.
Terminy i ceny
11.03.2025 – 29.11.2025 | 25 000.00zł | Brak miejsc, zgłoś się na listę rezerwową |
Rezerwacje dostępne po wprowadzeniu nowych terminów wycieczek.