

Wycieczka Tanzania Extreme z Extreme Ways
…
tel. +48 600 398 255
tel. +48 609 025 732
biuro@extreme-ways.eu
Dzień 1-2
PODRÓŻ DO TANZANII
Rozpoczynamy naszą przygodę! Zbiórka na lotnisku im. Fr. Chopina w Warszawie, min. 2 godziny przed odlotem.
Wylot do Arushy, miasta w południowo–wschodniej Tanzanii, stolicy regionu o tej samej nazwie.
Lot z międzylądowaniami (najczęściej Dubaj, Dar es Salaam – zakup wizy turystycznej 50$). Przylot do Arushy, transfer do hotelu, odpoczynek.
Nocleg: Hotel**** w Arushy
Dzień 3
NGORONGORO
Całodobowy pobyt w rezerwacie.
KALDERA
Wcześnie rano po śniadaniu w hotelu w Arusha jedziemy do Ngorongoro. Krater Ngorongoro będziemy oglądać najpierw w punkcie widokowym, by objąć wzrokiem jak największą jego część. To największa na świecie nienaruszona kaldera wulkaniczna, tworzącą spektakularną misę o powierzchni około 265 kilometrów kwadratowych. Ma ok. 600 metrów głębokości. Zjedziemy w dół, na dno krateru, by osobiście doświadczyć bogactwa natury, piękna i rozległości tego unikalnego miejsca.
ZWIERZĘTA i „WIELKA PIĄTKA”
Dno krateru składa się z wielu różnych siedlisk. Są tam łąki, bagna, lasy i jeziora wypełnione przez rozlewiska rzeki Munge. Przyciąga ona dzikie zwierzęta do wodopoju i nie tylko. Mieszka tam około 30 000 ssaków i ponad 500 gatunków ptaków. Krater oferuje doskonałe warunki do obserwacji ptaków i zwierząt. Będziemy mieli okazję część z nich zobaczyć, gdy zjedziemy w dół krateru. Tam – jeśli dopisze nam szczęście – będziemy mogli zobaczyć „Wielką Piątkę”. To SŁOŃ, NOSOROŻEC, BAWÓŁ, LEW i rzadko LAMPART).
LUDZIE
Każde safari w północnej Tanzanii powinno zawierać wizytę w kraterze Ngorongoro. Jest to jedna z najpiękniejszych przyrodniczych lokalizacji safari na świecie i niezwykłe miejsce, w którym można spotkać ludzi ze słynnego plemienia Massai (Masajowie).
Być może uda się na ich terenie spożyć lunch. Po zjedzeniu lunchu nadal zwiedzamy krater a następnie wracamy prosto do Arushy, na kolejny odpoczynek i nocleg.
Nocleg: Hotel**** w Arushy
Dzień 4
Z WIZYTĄ U LOKALSÓW
Zabierzemy Cię na zmieniające życie doświadczenie z najbardziej unikalnymi plemionami na świecie! Odwiedzimy plemiona Hadzabe, Datoga, Datoga Blacksmiths i Iraqui.
Wczesnym rankiem po śniadaniu udamy się w odwiedziny do plemienia Hadzabe. Najpierw odbędziemy wraz z nimi spacer po buszu. Pokażą nam swoje metody polowania i zbieractwa. Hadzabe to jedno z ostatnich plemion łowców-zbieraczy na świecie. Ich język i sposób życia czyni ich bardzo wyjątkowymi, szczególnie dla nas, przybyszy z Europy.
Następnie jedziemy do plemienia Datoga Blacksmiths, aby doświadczyć ich gościnności i unikalnego stylu życia. Poznamy ich rękodzieło artystyczne, kowalstwo, tworzenie strzałek i bransoletek oraz innych rodzajów sztuki plemiennej.
Datoga są pasterzami, ale nam pokażą nie tylko swoje zwierzęta.
A potem… czas na kawę!
Jedziemy zwiedzać plantację kawy, uprawianej i parzonej przez plemię Iraqui. Po zwiedzaniu plantacji wszyscy weźmiemy udział w wyjątkowej ceremonii parzenia kawy, charakterystycznej tylko dla tego plemienia. Skosztujemy mocnej aromatycznej kawy Irakijczyków, będzie można także ją zakupić. Opakowana w charakterystyczne dla plemienia płócienne woreczki zachowa swój aromat aż do Polski!
Po lunchu, pełni wrażeń jedziemy w rejon parku Tarangire, oczywiście podziwiając przepiękne krajobrazy i towarzystwo stad dzikich zwierząt. Po przyjeździe czeka na nas kolacja i odpoczynek.
Nocleg: hotel **** w rejonie Tarangire.
Dzień 5
PARK NARODOWY TARANGIRE
Podczas tej całodniowej wycieczki do Parku Narodowego Tarangire, będziemy mieli okazję doświadczyć bogactwa unikalnej przyrody, którą park ma nam do zaoferowania. Tarangire jest jednym z największych parków Tanzanii i obejmuje obszar 2600 kilometrów kwadratowych.
Dwie największe atrakcje to gigantyczne drzewa baobabowe i liczne stada największych słoni afrykańskich. Krajobraz zapiera dech w piersiach, a na terenie parku można zobaczyć wiele różnych gatunków ptaków i innych zwierząt, łącznie ok. 250 tysięcy gatunków. Możemy się natknąć na ponad 300-osobowe stada słoni, duże grupy bawołów i populacje lwów oraz lampartów. Szczególnie podczas pory suchej Tarangire ma największą koncentrację ssaków w kraju. Są tam dzikie psy i rzadkie antylopy, takie jak gerenuk, plus ponad 550 gatunków ptaków do zobaczenia przez cały rok. Raj dla oka i ucha wszystkich wrażliwych na piękno dzikiej przyrody.
Wcześnie rano po śniadaniu w Arusha, nasza wycieczka wsiądzie do jipów, prowadzonych przez lokalnych kierowców-przewodników, którzy zabiorą nas prosto do Parku Narodowego Tarangire. Droga w jedną stronę zajmuje około 2 godzin. Otrzymamy pudełka na lunch piknikowy, który zjemy po południu na terenie parku. Po lunchu i dalszym oglądaniu zwierzyny i roślinności Tarangire, wracamy do Arushy.
Nocleg: hotel **** w Arushy.
Dzień 6
DZIEŃ W ARUSHY
Zwiedzanie miasta Arushy, relaks.
Dzień 7-8
Wylot do kraju.
Przybywajcie, zapraszamy!
Extreme Ways team
Legenda:
Podróżny – każda osoba dorosła i małoletnia objęta biletem podróżnym.
Organizator – organizatorem wycieczek ze strony www.extreme-ways.eu jest Andrzej Koselski Adrena Team. Kontakt do Organizatora podany na końcu tego dokumentu oraz na stronie www.extreme-ways.eu
Opiekun grupy – osoba z firmy Adrena Team pilotująca wycieczkę od momentu jej wykupienia przez Podróżnego do powrotu do Polski. Kontakt do Opiekuna zostanie przekazany w informacjach na temat podróży przesłanych przez Organizatora.
Umowa – dokument Umowy o świadczenie usługi turystycznej przesyłany przez Organizatora drogą elektroniczną Podróżnemu po zakupie wycieczki oraz po zaakceptowaniu w procesie jej zakupu oświadczenia „Akceptuję treść umowy oraz jej przesłanie w formie elektronicznej”.
I. PRZEPISY WJAZDOWE, WIZOWE, SANITARNE
- Każdy Podróżny musi się zapoznać z przepisami wjazdowymi, wizowymi, sanitarnymi kraju, do którego się udaje. Z informacjami dotyczącymi tych przepisów można zapoznać się na stronach www Ministerstwa Spraw Zagranicznych, podajemy link tutaj: Informacje dla Podróżnych
- Każdy Podróżny (w tym dzieci w każdym wieku) musi posiadać ważny dokument tożsamości. Wyjeżdżając do Afryki i Australii obowiązującym dokumentem tożsamości jest ważny paszport. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do Polski. Jeśli jego ważność wygasa w trakcie podróży, jest nieważny. Paszport musi zawierać puste strony, aby było możliwe wystawienie wizy lub innych oznaczeń przy wjeździe / wyjeździe do danego kraju.
- Podróżny jest odpowiedzialny za posiadanie wszelkich dokumentów wymaganych do odbycia podróży, w tym niewymienionych powyżej (np. Certyfikat szczepienia lub potwierdzenie negatywnego wyniku testu Covid-19 itp.).
- Organizator nie ponosi odpowiedzialności wobec Podróżnych, którzy nie zostali dopuszczeni do podróży z powodu okoliczności niezależnych od Organizatora.
- Organizator nie ponosi odpowiedzialności za to, że Podróżny nie wykupił lub nie otrzymał wizy, ani za decyzje organów kontroli granicznej, urzędów migracyjnych, dostawców usług, obsługi naziemnej samolotów lub urzędników portów lotniczych dotyczące Podróżnego oraz za ewentualne szkody, które nastąpiły z powyższych powodów.
- W czasie pobytu Organizator zaleca:
- śledzenie informacji zamieszczonych na stronie www MSZ, w dziale Informacje konsularne. Podajemy link: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla- podrozujacych;
- śledzenie informacji na stronie www Głównego Inspektoratu Sanitarnego, dotyczących aktualnych zagrożeń́, wymaganych szczepień́ ochronnych lub profilaktyki antymalarycznej. Podajemy linki tutaj: szczepienia dla podróżujących oraz koronawirus
- Organizator zaleca przed podróżą:
- Pobranie na telefon komórkowy aplikacji mobilnej „Polak za granicą”.
- Zgłoszenie swojej podroży w systemie „Odyseusz” MSZ: Podajemy link tutaj: Odyseusz
Dzięki tym krokom w przypadku wystąpienia nadzwyczajnych okoliczności podczas podróży, MSZ będzie mogło się z Państwem skontaktować.
II. UBEZPIECZENIA
- Zgodnie z ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych Organizator wycieczki ma obowiązek zagwarantować Podróżnym opiekę ubezpieczeniową podczas wyjazdu za granicę. Pakiet ubezpieczenia podstawowego pokrywającego koszty leczenia oraz transportu oferujemy Państwu przy wykupie wycieczki w bardzo korzystnej cenie.
- Pakiet podstawowy nie zawiera: dodatkowych kosztów leczenia, dodatkowych kosztów związanych z problemami z bagażem, kosztów rezygnacji z podróży lub jej przerwania itp. Dlatego przy zakupie naszej wycieczki Organizator rekomenduje wykupienie na swojej stronie rozszerzenia ubezpieczenia o dodatkowe ryzyka. Polecamy uwadze Podróżnych kompleksowy pakiet ubezpieczeń, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji oraz ubezpieczenie obejmujące choroby przewlekłe. W razie, gdyby podczas urlopu Podróżni potrzebowali skorzystać z pomocy lekarskiej, prosimy o skontaktowanie się z Opiekunem wycieczki a następnie bezpośrednio z ubezpieczycielem, u którego zostało wykupione ubezpieczenie.
- Jeśli wycieczka odbywa się w granicach Unii Europejskiej lub w krajach EFTA, Organizator zaleca wyrobienie i posiadanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Potwierdza ona prawo do bezpłatnego leczenia w powyższych krajach.
III. DOKUMENTY PODRÓŻY I GODZINY LOTÓW
- Dokumenty podróży: vouchery, bilety lotnicze, certyfikat ubezpieczeniowy oraz informacje o planowanym czasie wylotu, będą przesłane Podróżnym przez Organizatora drogą elektroniczną najwcześniej 7 dni przed wylotem (pod warunkiem, że wycieczka została opłacona w całości).
- Godziny odlotów mogą się zmienić nawet na 24 h przed planowanym terminem wyjazdu, dlatego Organizator zaleca zapoznawanie się na bieżąco ze wszystkimi informacjami przesyłanymi przez niego Podróżnym drogą mailową aż do dnia wylotu.
- Informacje o locie powrotnym zostaną przekazane przez Opiekuna grupy w miejscu docelowym wycieczki na kilka dni przed wyjazdem.
- Godziny innych przelotów, jeśli takie są określone w umowie o świadczenie usług turystycznych i dokumentach podróży mogą ulegać zmianie.
- W przypadku wystąpienia nieuniknionych lub nadzwyczajnych okoliczności, godziny określone w Umowie oraz na bilecie mogą ulegać zmianie.
IV. SPOTKANIE NA LOTNISKU I ODPRAWA
- Po przebyciu na lotnisko Podróżny jest zobowiązany do zgłoszenia się do Opiekuna grupy. Opiekun grupy oczekuje na Podróżnych przy stanowiskach odprawy. Posiada na / przy sobie oznaczenia EXTREME WAYS.
- Odprawa odbywa się na lotnisku i zaczyna się 2 h przed planowanym wylotem. Organizator zaleca Podróżnym stawienie się na lotnisku odpowiednio wcześnie, aby móc dokonać odprawy i dopełnić formalności związanych z kontrolą graniczną / celną.
- Karty pokładowe Podróżni otrzymują przy odprawie na lotnisku.
- Organizator nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienie się Podróżnego na lot.
- Przewoźnik lotniczy ma prawo odmówić wejścia na pokład pasażerowi, jeżeli jego stan psychiczny lub fizyczny, w tym spowodowany użyciem alkoholu lub narkotyków, może stanowić zagrożenie dla niego samego, innych pasażerów, załogi, bezpieczeństwa lotu lub z innego powodu określonego w przepisach przewoźnika.
- W przypadku wystąpienia sytuacji wymienionych w punktach 4.3 i 4.4 Podróżnemu nie przysługuje zwrot pieniędzy za wycieczkę ani żadne odszkodowanie ze strony Organizatora.
V. PRZELOT
- Organizator zaleca przybycie na lotnisko najpóźniej na 2 godziny przed odlotem (w zależności od obsługującej przelot linii lotniczej).
- Dni przyjazdu i odjazdu uważane są za dni podróży, a nie za rzeczywiste dni wycieczki.
- Ze strony linii lotniczych może dojść do zmiany rozkładów lotów a nawet portu lotniczego. Odlot może nastąpić w nocy, a powrót wcześnie rano. Opóźnienia wylotów i zmiany godzin przelotów rejsowych/czarterowych mają miejsce szczególnie w okresach wzmożonego ruchu turystycznego i najczęściej wynikają z warunków atmosferycznych lub innych niezależnych zakłóceń.
VI. DZIECI I MŁODZIEŻ
- Organizator nie sprzedaje udziału w wycieczkach dzieciom poniżej 15 roku życia ze względu na charakter i program tych wycieczek.
- Wiążący jest wiek dziecka w dniu zakończenia podróży, dlatego też Organizator prosi o podawanie dokładnych dat urodzenia dzieci / młodzieży w czasie podpisywania umowy, tak by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji na miejscu.
- Dziecko / młodzież podczas wycieczki pozostaje pod ścisłą kontrolą rodziców lub opiekunów. Organizator zaleca rodzicom / opiekunom niewydawanie zgody podczas trwania wycieczki na:
- samodzielne oddalanie się dziecka / młodzieży od miejsca przebywania całej grupy,
- podejmowanie aktywności wycieczkowych bez towarzyszenia mu przez rodzica lub opiekuna.
VII. BAGAŻ
- Limity bagażu podane są każdorazowo na dokumentach podróży.
- Łączenie bagażu nie jest możliwe.
- W razie przekroczenia wagi, linie lotnicze naliczają opłatę za dodatkową sztukę bagażu.
- Bagaż niestandardowy (sprzęt do nurkowania, narty, sprzęt sportowy itp.) może podlegać dodatkowej opłacie przewozowej (nie wlicza się do limitu bagażu bezpłatnego).
- Ze względu na bezpieczeństwo lotu i ochronę lotnictwa nie wolno przewozić: materiałów wybuchowych, amunicji, fajerwerków oraz nabojów amunicyjnych; gazów sprężonych (schłodzonych, łatwopalnych, niepalnych i toksycznych), tj. butanu, propanu, gazu kempingowego, tlenu, ciekłego azotu i butli scuba; substancji żrących: kwasów, zasad, rtęci i płynnych baterii elektrolitowych; łatwopalnych płynów i przedmiotów, jak: zapalniczki, zapałki, farby, rozpuszczalniki, zapalniki; materiałów radioaktywnych; urządzeń z wbudowanymi alarmami; utleniaczy: proszek wybielający i nadtlenek; trucizn i substancji zakaźnych: insektycydy, herbicydy i substancje zawierające żywe wirusy; innych niebezpiecznych towarów: substancje namagnetyzowane, szkodliwe lub drażniące.
- W bagażu rejestrowanym nie wolno przewozić także przedmiotów łatwo psujących się. Ze względu na ryzyko utraty lub uszkodzenia nie zaleca się przewożenia takich przedmiotów jak: pieniądze, klucze, lekarstwa, dokumenty medyczne, okulary, przedmioty delikatne, aparaty fotograficzne, kamery wideo oraz inne wartościowe urządzenia i akcesoria elektroniczne lub techniczne oraz: biżuterii, kamieni szlachetnych, metali szlachetnych, instrumentów, papierów wartościowych, wartościowych dzieł sztuki lub ich dokumentów, dokumentów handlowych, paszportów lub innych dokumentów tożsamości. Niezastosowanie się do tych zaleceń oraz przewóz zepsutych lub uszkodzonych przedmiotów, elektroniki lub rzeczy osobistych w bagażu rejestrowanym może zostać uznane za zaniedbanie z Twojej strony w stosunku do wymagań linii lotniczych.
- Organizator zaleca się z dokładnymi i wyczerpującymi informacjami dotyczącymi przedmiotów, których przewóz w bagażu rejestrowanym jest zabroniony. Podajemy link tutaj: Bezpieczny bagaż
- Organizator nie dopuszcza wykupienia wycieczki przez Podróżnego wraz ze zwierzętami.
- Co zrobić, jeśli Twój bagaż zostanie dostarczony z opóźnieniem lub został zgubiony?
- Podróżny musi niezwłocznie i na piśmie poinformować przewoźnika lotniczego oraz Organizatora o opóźnieniu.
- Nastepnie postępować zgodnie z procedurami podanymi przez przewoźnika lotniczego.
- Linie lotnicze mają określony limit odpowiedzialności za opóźnienie, uszkodzenie lub utratę bagażu. Z reguły nie ponoszą odpowiedzialności za straty poniesione w wyniku opóźnienia, jeśli udowodni, że ona i jej pracownicy oraz agenci podjęli wszelkie rozsądne, dostępne kroki, aby zapobiec opóźnieniu, lub że nie byli w stanie podjąć takich kroków.
- Jakie podstawowe artykuły pierwszej potrzeby Podróżny może kupić w przypadku zagubienia/opóźnienia w dostarczeniu bagażu? Jak ustala się wartość zagubionego bagażu?
W przypadku zagubienia lub opóźnienia bagażu pasażer ma prawo do zakupu podstawowych rzeczy potrzebnych podczas podróży tzw. artykuły pierwszej potrzeby. Nie ma określonej listy towarów, które pasażer może kupić. Mogą to być artykuły higieny osobistej, ubrania potrzebne ze względu na ważne spotkanie, odzież outdoorowa i wiele innych. Pasażer nie powinien nadużywać swojego prawa do zakupu artykułów pierwszej potrzeby, ponieważ będzie musiał uzasadnić potrzebę zakupu przedmiotów, żeby otrzymać odszkodowanie za wyrządzoną szkodę. Aby otrzymać rekompensatę za zakup przedmiotów, należy zachować dokument zakupu przedmiotów (paragon). W miarę możliwości pasażer powinien również przechowywać paragony za zakup przedmiotów przewożonych w bagażu. Ułatwi to liniom lotniczym ocenę i wyliczenie kwoty odszkodowania. W przypadku braku możliwości ustalenia wartości przedmiotów znajdujących się w bagażu, linie lotnicze przewidziały w swoich regulaminach możliwość odszkodowania na podstawie wagi bagażu, czyli określonej kwoty za każdy kilogram bagażu. Kwota ta jest różna dla każdej linii lotniczej.
VIII. TRANSFER Z LOTNISKA I NA LOTNISKO
Organizator zapewnia Podróżnym transfer grupowy do hotelu / pensjonatu w dniu przylotu i z powrotem na lotnisko w dniu odlotu. Czas trwania transferu zależy od odległości pomiędzy lotniskiem a miejscem noclegu, liczby przystanków po drodze, warunków drogowych oraz losowych.
XIX. HOTELE I PENSJONATY – KATEGORIE I STANDARD
- Nie ma jednolitego systemu klasyfikacji hoteli. Hotele podzielone są na kategorie przez władze międzynarodowe, krajowe lub lokalne, komisje turystyczne lub inne organy. Dlatego standardy hoteli różnią się w zależności od kraju wycieczki.
- Kategoria hotelu podana przez Organizatora jest kategorią lokalną. Należy pamiętać, że Organizator podając informacje o lokalnej kategorii hotelu kieruje się wyłącznie klasyfikacją hoteli, którą podaje administracja hotelu w tzw. fact sheets.
- W przypadku braku oficjalnej kategorii hotelu lub standardu określonego w innej niż przyjęta międzynarodowo 5-stopniowa skala, Organizator stosuje i uwzględnia w opisie swoją subiektywną ocenę obiektu w 5-stopniowej skali, biorąc pod uwagę standard, położenie oraz dostępne usługi.
- Jeśli nocleg przypadnie w lokalnym pensjonacie lub nawet w lokalnym domu prywatnym, Organizator zapewnia, iż dołożył wszelkich starań, by zapewnić Podróżnym nocleg najlepszy możliwy w danym miejscu i czasie. Jednak należy pamiętać, że bywają to lokale bez lokalnych czy krajowych oznaczeń standardu.
X. ZAMELDOWANIE, WYMELDOWANIE, POBYT W HOTELU I / LUB W PENSJONACIE
- Organizator odpowiada za ostateczny wybór miejsc noclegów dla grupy.
- Organizacja zameldowania, wymeldowania i pobytu w hotelu / pensjonacie jest po stronie Organizatora. Wszystkie informacje wokół organizacji noclegu na miejscu przekazuje Podróżnym Opiekun grupy.
- Doby hotelowe zależą od hotelu i w razie potrzeby pozostania krócej lub dłużej w danym miejscu noclegu Podróżny zobowiązany jest najpierw powiadomić Opiekuna grupy a następnie recepcję. W związku z tym mogą zostać naliczone opłaty przez hotel / pensjonat a także Organizatora (jeśli wiąże się to z dodatkowymi kosztami po jego stronie).
- Pokoje dla Podróżnych przydzielane są według uznania administracji hotelu lub właścicieli miejsca noclegu. W przypadku określonego rodzaju pokoju (jeśli jest dostępny), na przykład z widokiem na morze, zwykle obowiązuje dodatkowa opłata. Różne typy pokoi mają różne ceny, dlatego przy zakupie podróży warto wziąć pod uwagę konkretny pokój (wskazany w opisie hotelu).
- Szczególne życzenia, Podróżnego takie jak: zakwaterowanie na określonym piętrze lub w określonym budynku hotelowym, są możliwe tylko w miarę dostępności w danym miejscu noclegowym.
- Organizator rozmieszcza Podróżnych z reguły z pokojach dwu- lub trzyosobowych.
- Cena za pokój jednoosobowy może być wyższa niż cena za pokój dwuosobowy w przeliczeniu na osobę. Pokoje jednoosobowe mogą być mniejsze niż standardowe pokoje dwuosobowe. Podróżny, który zapłacił za pokój jednoosobowy może zostać zakwaterowany w pokoju dwuosobowym, ale inne osoby nie będą w tym pokoju zakwaterowane.
- Należy pamiętać, że zdjęcia hotelu / pensjonatu na stronie internetowej są poglądowe, więc kolor, umeblowanie i układ pokoju oraz rzeczywisty stan pokoju mogą się różnić.
- Funkcjonowanie klimatyzacji w wielu hotelach / pensjonatach uwarunkowane jest pogodą. Decyzję o włączeniu lub wyłączeniu klimatyzacji podejmuje najczęściej administracja lokalu.
XI. SEJF I PRZECHOWYWANIE PIENIĘDZY
- Organizator zaleca przechowywanie pieniędzy oraz innych cennych przedmiotów w sejfie hotelowym. W niektórych hotelach / pensjonatach są za to naliczane dodatkowe opłaty, które ponosi Podróżny.
- Organizator nie odpowiada za przedmioty pozostawione w sejfie.
- Organizator zwraca uwagę, że gotówka pozostawiona w pokoju (np. na łóżku lub na stole), może być uznana przez personel hotelu / pensjonatu za napiwek.
XII. WYŻYWIENIE
- Podróżni powinni nastawić się na kuchnię typową dla kraju wycieczki lub kuchnię międzynarodową.
- Prosimy o zwrócenie uwagi na lokalne przepisy związane z korzystaniem z miejsc publicznych takich jak restauracje, bary, kawiarnie (np. zakaz palenia tytoniu, noszenie swobodnego stroju).
XIII. WODA
- Woda w kranie będzie innej jakości niż polska. W krajach afrykańskich Organizator nie zaleca spożywania wody z kranu i sugeruje spożywanie wody butelkowanej. W Australii woda z kranu może – ale nie musi – być zdatna do picia, dlatego Organizator zaleca także ostrożność w tym zakresie.
- Dostępność ciepłej wody (w kranie, w prysznicu) może być zależna od liczby osób, która w danym momencie z niej korzysta.
- Woda może być podgrzewana bateriami słonecznymi, dlatego jej temperatura bywa uzależniona od aktualnego nasłonecznienia terenu.
XIV. WYCIECZKI NA MIEJSCU
- Wycieczki na miejscu są prowadzone w języku polskim, jeśli są zaprojektowane przez Organizatora i realizowane przez Opiekuna grupy lub innego przedstawiciela Adrena Team. Część wycieczek może odbywać się w języku obcym.
- Przed wyjazdem Podróżni otrzymują od Organizatora dokładny plan wycieczek na miejscu, z zastrzeżeniem jednak, że niektóre jego elementy mogą być przesunięte w czasie, miejscu realizacji lub zamienione na alternatywne propozycje. Wynika to najczęściej z nieprzewidywalnych warunków pogodowych, problemów lokalnych społeczności, nagłych wypadków społeczno-politycznych w danym kraju, co stanowi przyczyny zmian niezależne od Organizatora.
- Organizator zapewnia wyżywienie podczas lokalnych wycieczek. Hotele nie mają obowiązku przygotowywania suchego prowiantu na drogę oraz mogą pobierać za to dodatkową opłatę.
- Organizator nie ponosi odpowiedzialności za atrakcje zorganizowane na miejscu przez podmioty zewnętrzne, a nie będące elementem planu całej wycieczki, w których Podróżny chciałby wziąć udział ponadprogramowo.
XV. WIZY I DODATKOWE PRZEPISY
Afryka (Tanzania) – wjazd do kraju jest możliwy na podstawie ważnego paszportu (co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu). Od obywateli polskich wymagane jest posiadanie wizy wjazdowej. Koszt wizy ponoszony przy wjeździe do Tanzanii podajemy na kilka dni / tygodni przed wyjazdem.
XVI. WAŻNE KONTAKTY
Ambasada RP w Dar es Salaam:
adres: Mtwara rd 15, Oysterbay, P.O. Box 249, Dar es Salaam
telefon: +255 22 222 1050
e-mail: daressalaam.amb.sekretariat@msz.gov.pl
X (Twitter): @PLinTanzania
godziny pracy placówki: poniedziałek-piątek 8:15-16:15
Telefon dyżurny:
W sytuacjach nagłych, wymagających pilnej interwencji konsula możliwy jest kontakt pod numerem telefonu: +255 742 713 423 lub e-mail: daressalaam.wk.dyzurny@msz.gov.pl
W innych sprawach, np. dotyczących wiz, tłumaczeń czy legalizacji dokumentów, prosimy o e-maila na adres: daressalaam.visa@msz.gov.pl
XVII. KONTAKT Z ORGANIZATOREM WYCIECZKI
Andrzej Koselski Adrena Team
tel. +48 600 398 255
e-mail: biuro@adrenateam.pl
www.extreme-ways.eu -> formularz kontaktowy
WhatsApp: +48 600 398 255
Messenger FB: Extreme Ways. Trips & live experience -> Wyślij wiadomość.
Terminy i ceny
11.03.2025 – 29.11.2025 | 25 000.00zł | Brak miejsc, zgłoś się na listę rezerwową |
Rezerwacje dostępne po wprowadzeniu nowych terminów wycieczek.